Monthly Archives Październik 2017

KONKURS LITERACKI DLA MŁODZIEŻY WYDAWNICTWA DLACZEMU

konkurs-literacki-dlaczemu-post-2-instagram(1)

Konkurs literacki dla młodzieży – zgłoś swój udział i wygraj publikację własnej książki!

„Pióro jest w istocie wspaniałym berłem i kto ma być pisarzem, nieraz już we wczesnej młodości nosi w sobie świadome lub jawne poczucie królestwa słowa.”

Jan Parandowski

Uzbrojeni w klawiatury komputerów, wieczne pióra, długopisy i czyste kartki papieru, wyruszcie wraz z nami na niezwykłą wyprawę, pełną zagadek, niespodzianek i fantastycznych wydarzeń.
Od 1 października startujemy z konkursem literackim, dedykowanym młodzieży w wieku od 15 do 18 roku życia. Konkurs ten ma na celu rozbudzenie zapału do pisania, doskonalenie warsztatu literackiego młodych twórców i promowanie ich autorskich dzieł.

Zadanie polega na samodzielnym napisaniu książki (opowiadania),...

Read More

AGA SARZYŃSKA „BARSZALONA” *****

AGA SARZYŃSKA „BARSZALONA” *****
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. LITERACKIE

Zdjęcie użytkownika Książka zamiast kwiatka.

Przemierzając świat jako turyści poznajemy różne kraje i miasta z pięknej perspektywy. Na pierwszym planie witają nas zabytki i kolorowe ulice, a przyjaźni i otwarci na turystów oraz ich portfele mieszkańcy dbają o to, by z pobytu w ich kraju pozostały tylko dobre wspomnienia. Czy zastanawialiście się czasem co dzieje się za rogiem? Tam, gdzie turyści nie chcą albo nie mogą dotrzeć? Gdzie kończy się piękna ułuda a zaczyna szara, brzydka rzeczywistość? Matylda postanawia zamieszkać w Barcelonie. Wynajmuje mały pokoik przy ulicy owianej złą sławą. Zamieszkują tam głównie prostytutki i imigranci, a turyści omijają to miejsce szerokim łukiem...

Read More