Monthly Archives Lipiec 2015

Książki mojego dzieciństwa – takie małe wspomnienie Ałbeny Grabowskiej

20150415_141008„Momo” Michaela Ende20150415_140952

„Klechdy Sezamowe” Bolesław Leśmian

„Tajemnica zielonej pieczęci” Hanna Ożogowska

„Dolina światła” Aleksander Minkowski

„Bracia Lwie Serce” Astrid Lingren

„Moja droga Aleksandro” Krystyna Siesicka

„Baśnie” JCh Andersen

„Nędznicy” Wiktor Hugo

„Hrabia Monte Christo” Aleksander Dumas

Tak z grubsza ;-)

Ałbena Grabowska

Read More

„Tajemnica domu Helclów”

MARYLA SZYMICZKOWA: „TAJEMNICA DOMU HELCLÓW” ***
KSIĄŻKA NAPISANA PRZEZ JACKA DEHNELA I PIOTRA TARCZYŃSKIEGO
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. ZNAK LITERA NOVA

Profesorowa Zofia Szczupaczyńska jest krakowską mieszczką o wielkich ambicjach. Małżonka już zawodowo ustawiła, dzieci nie mają, zatem czas swój poświęca na prowadzenie domu oraz skrzętne zbieranie miejskich plotek. Zna tych, których znać należy, imponują jej wyższe sfery, a niewieścią codzienność ubarwia zawziętą rywalizacją ze swoją krewną Dutkiewiczową. No i, rzecz oczywista, energicznie działa w dziedzinie dobroczynności. Nie z powodu swojego dobrego serca, lecz po to by ją doceniono i zauważono w porządnym krakowskim towarzystwie...

Read More

KONKURS „TAJEMNY OGRÓD”

tajemny ogródŚwiatowy bestseller – książka do kolorowania, która zachwyci rysowników i poszukiwaczy przygód w każdym wieku.

Witaj w czarno-białym świecie tajemnego ogrodu! Znajdziesz tu niezwykłe rośliny i zwierzęta, skomplikowane rysunki do wypełnienia kolorem, labirynty do przejścia, ornamenty do dokończenia, a także miejsce na własną twórczość.

KONKURS z wyd. NASZA KSIĘGARNIA i książką „Tajemny ogród” Johanny Basford.

Napiszcie w komentarzach. dlaczego chcecie mieć tę książkę.

Udostępnijcie konkurs na swoich profilach na FB.

Autorzy pięciu najciekawszych wypowiedzi zostaną nagrodzeni tą książką.

Konkurs trwa do 22 lipca do godz.20-ej.

Konkurs przeznaczony jest tylko dla fanów KzK.

Read More

Książki mojego dzieciństwa – takie małe wspomnienie Anny Strzelec

i8^cimgpsh_orig„Awantura o Basię” – książka, którą dostałam od Mamy, po moim powrocie z sanatorium, seria „Ani z Zielonego Wzgórza”, którą sukcesywnie obdarowywała mnie moja Mama oraz winylowa płyta z piosenkami Piotra Szczepanika.

Anna Strzelec – Schutz

 

Read More

WYCIECZKI PO BLOGACH

ablogWYCIECZKI PO BLOGACH.

Większość blogerów to osoby inteligentne, oczytane, umiejące pisać recenzje i znające język polski. Niestety, trafiają się takie „kwiatuszki”.
Z pewnego bloga:
„Mężczyzna jej życia ,,wyrzucił” ją z domu, przez to, że nie dawała na dom żadnych pieniędzy otrzymała dwadzieścia procent dochodu ze sprzedaży mieszkania, a nie połowę i do tego przez wstyd jaki ją ogarnął wyjechała do innego kraju.”
– Rozumiem, że gdyby otrzymała połowę, to nie musiałaby się wstydzić i uciekać z kraju.
„Plusami wyjazdu do Niemiec był fakt, że wymieniła swoją całą garderobę, obcięła włosy, nie musiała zajmować się już domem, poznała różne kobiety z którymi się zaprzyjaźniła.”
– Jeżeli plusami to fakty, ale to już drobiazg...

Read More

Półka ulubionych książek Anny Sakowicz

11136414_1619136701663412_1280847489_o

Ukochanych książek mam sporo, bo w różnych etapach życia zachwycam się czym innym. Wszystko zależy od nastroju. Jednak gdybym miała lecieć na bezludną wyspę i tam zagospodarować półkę z ulubionymi lekturami, to wzięłabym ze sobą Janusza Rudnickiego. „Męka kartoflana”, „Śmierć czeskiego psa” i „Trzy razy tak” to dla mnie genialna literatura. Z Rudnickim chyba tak jest, że albo się go kocha, albo nienawidzi. Ja należę do tej pierwszej grupy – bezkrytycznych fanek, które zapałały platoniczną miłością do mistrza na miarę Gombrowicza. Jego książki zajmują honorowe miejsce na mojej półce...

Read More

Książki mojego dzieciństwa – takie małe wspomnienie Edyty Świętek.

11118299_809368309140147_1422315532_n1. „Opowieść o Ewie” Z. Brzozowskiego – najczęściej czytana przeze mnie książka

2. „Przygody Filonka Bezogonka” G. Knutssona

3. „Dzieci z Bullerbyn” – kto z nas nie chciał tam zamieszkać?

4. „W pogoni za mwe” K. Giżyckiego – marzyłam o takich zabawach i przygodach

5. Cała seria o Ani Schirley L.M. Montgomery

6. „Ucho od śledzia” Ożogowskiej

7. Wszystko, co dla młodzieży napisali: Musierowicz, Siesicka, Nienacki… I dużo, dużo więcej – nie sposób wymienić nawet tych najważniejszych.

Read More

SYLWIA ZIENTEK „Próżna” **

10986507_10204352614445377_7349882849328094610_nKSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. MUZA S.A.

Diana i Penelopa to główne bohaterki tej powieści o dwuznacznym tytule. Próżna to mała uliczka w Warszawie, ale też próżna jest Penelopa. Dwie prawniczki, odnoszące sukcesy zawodowe i finansowe. Diana, niezbyt atrakcyjna, Penn osoba o oszałamiającej urodzie. Diana pracowita, ambitna, żona, matka dwojga dzieci. Penelopa samotna, szukająca szybkiego, ostrego seksu, posiadająca mnóstwo partnerów. Co łączy te dwie tak różne osobowości? Wydaje się, że nie mają punktu stycznego, a jednak…”Próżna” to powieść o pustce, samotności, lęku, nieumiejętności znalezienia w życiu tego, co naprawdę ważne, zastępowanie próżni namiastkami, gadżetami. Jest to również opowieść o niespełnionej miłości, poplątanych nitkach losu...

Read More

JAN ANTONI HOMA: „BUNT MANEKINÓW” ***

11143725_1043472749019700_6702187144289308436_nE-BOOK PRZEKAZANY PRZEZ AUTORA

Najnowsza powieść jednego z moich ulubionych autorów to mieszanka gatunków. Bo i polical-fiction i science-fiction, i romans w jednym opakowaniu. Na linii Wisły biegnie granica pomiędzy Europejską Republiką Federalną a Królestwem Trojga Narodów. Podział nastąpił nagle (jak ongiś między NRD a RFN) i teraz mieszkańcy obu brzegów muszą przy przemieszczaniu się przechodzić wszystkie graniczne procedury. Jednym znich jest niezły gitarzysta Przemek Wars, który przy okazji dorabia sobie szmuglem. Każda wizyta w Erfie to dla niego nadzieja na odnalezienie kobiety, którą spotkał przed podziałem i której nie potrafi zapomnieć...

Read More